Vietas, kuras noteikti jāapmeklē, dodoties uz Franciju

Kā jau visiem zināms, Francija, it īpaši tās galvaspilsēta Parīze, ne katram ceļotājam ir pa kabatai. Sākot no dārgām viesnīcām un transporta izdevumiem, visbeidzot ar dārgām maltītēm un apģērbiem. Taču tas nebūt nenozīmē, ka bez naudas Francijā tūristiem nav ko meklēt. Tieši otrādi – ir daudz dažādu pasākumu un vietu, kuras var apmeklēt bez maksas un iegūt neaizmirstamu pieredzi.

Tad nu, lai ilgāk nevilktu garumā, piedāvājam jums rakstu ar vietām, kuras noteikti būtu jāapmeklē, atrodoties Parīzē. Tad nu, sāksim!

Kafija ar kruasāniem

Protams, agra celšanās no rītiem nešķiet tik vilinoša, taču, ja vēlaties sajust patieso francūžu rosības auru, tad rīts ir perfektais laiks, lai dotos agrās brokastīs. Izejot pilsētā, kura tikai vēl atmostas un atkopjas pēc vētrainais nakts dzīves, jūs redzēsiet jaunus un vecus, skraidām ar slotām, cigaretēm un kafijas tasītēm. Kaut kur pa rokai arī būs paķēries kāds kruasāns un šokolādes kēksiņš.

Parīzē, senākajā pilsētas laukumā “Des Vosges” atrodas kāda necila, taču ievērības cienīga kafejnīca, vārdā “Hugo”. Izvēlieties sev gardu kafiju un pāris kruasānus. Ieņemiet labāko galdiņu, ar skatu uz ielu un ļaujieties Parīzes šarmam. Ne velti saka, ka kafijas aromāts un svaigi izcepto kruasānu smarža ir viens no veidiem, kā iepazīt un izdzīvot Francijas kultūru.

St.Martin kanāls

Mazais, taču tūristu iecienītais St.Martin kanāls atrodas netālu no “Gard du Nord” stacijas Parīzē. Kā liecina fotogrāfijas un cilvēku atsauksmes, rudens ir perfektais gadalaiks, kad apskatīt šo kluso kanālu Parīzes sirdī.

Ieteikums, pasauciet draugus, iegādājaties kādu gardu vīnu, sieru un dodieties uz St.Martin kanālu. Paši francūži ir iecienījuši šo vietu un vakarā dodas tur ar saviem draugiem un ģimenēm, lai atpūstos un vienkārši pavadītu laiku.

Tajā pat laikā, apkārt būs dzirdami jauniešu smiekli, ielas muzikanti un arī dažādi dzejnieki, skaitot savus garadarbus. Un nebūt nav nepieciešami vairāki simti eiro, lai izbaudītu Francijas burvību. Vai tā būtu maltīte svaigā gaisā vai grāmatas lasīšana turpat parkā – Parīzē ir ļoti daudz vietu, kuras radītas tieši šādai atpūtai.

Muzeji

Ar muzejiem gan, Francijā, it īpaši Parīzē, ir tā kā ir. Ar to domājot – bez stundām ilgām stāvēšanām rindā neiztikt. Kamēr Francijas valdība risina šo problēmu, kā lielākam cilvēku skaitam dot iespēju apskatīt skaistos un senos muzejus, variet sev apsolīt – vismaz garām Luvras muzejam gan ir jāpaiet. Savā ceļojumā ziedojiet vienu dienu muzeju apmeklēšanai.

Neskaitot Luvras muzeju, Parīzē atrodami arī daudzi citi iespaidīgi muzeji. Katrs no tiem ietur savu tematiku, tāpēc itin viegli pārslēgties no senās mākslas un gleznas baudīšanas, līdz pat erotiskajiem muzejiem un maģijas iepazīšanai.

Secinājumi

Francija, it īpaši Parīze, piedāvā daudz dažādu iespēju. Pat, ja finanses nav tik lielas, ir iespējams iepazīt franču kultūru un apskatīt nozīmīgas un vēsturiskas vietas. Galvenais, ir saplānot savas ceļojuma dienas un izmeklēt izdevīgākos no piedāvājumiem. Nevajadzētu aprobežoties ar domu, ka tikai maksas apskates objekti ir apskates vērti. Tie paši parki, mazās kafejnīcas un muzeju teritorijas – tas viss ir bez maksas un lielisks veids, kā izdzīvot Francijas kultūras burvību.