Jauni elpu aizraujoši apskates objekti, kurus apskatīt Francijā, 2017.gadā

Pietiek lasīt un interesēties par vecām ziņām. Internetā ir atrodami daudz un dažādi ieteikumi ko apskatīt un kurp doties, lidojot uz teju jebkuru pasaules valsti. Saprotams, ka par populārākajām un tūristu iecienītākajām vietām, atrodamais info ir vairāk kā pietiekams. Un ne velti ir teiciens “vienam patīk māte, vienam meita, trešajam vēl kleita”. Tāpat ir ar ceļošanu.

No skaļas naktsdzīves un pašaizliedzīgām pastaigām kalnos, līdz mazpilsētu nakts romantikai, teātriem un vīna bāriem. Katram mums ir savas intereses un vēlmes, dodoties ceļojumā.

Tāpēc, pēc ilgākas meklēšanas un datu apkopošanas, esam jums izveidojuši sarakstu ar vietām, kuras patiks kā jauniešiem un brīvajiem tūristiem, tā arī ģimenēm ar bērniem, draugiem un pat vecvecākiem. Un pat, ja nesanāk doties uz Franciju vai apmeklēt kādu no tūlīt minētajām vietām, vismaz iesēdieties ērtāk krēslā, paņemiet kafijas vai tējas krūzi un baudiet video.

Un nepārprotiet – Francijā ir desmitiem, simtiem un pat tūkstošiem vietu, kurp būtu vērts doties un apskatīt ar savām acīm. Taču tādā gadījumā, šis raksts nebūtu vien pāris lapaspušu garumā, bet gan krietni vien garāks. Tad nu, no runāt pie darbiem. Piedāvājam jūsu uzmanībai vietas, kuras vērts apmeklēt dodoties uz Franciju 2017.gadā.

“Etretat” klintis Normandijā, Francijas ziemeļu daļā

“Etretat” klintis atspoguļo un reprezentē Nomandijas reģionu. Šajā vietā ir uzņemta neviena vien filma. Un kā nu ne – elpu aizraujošais skats vilina nevienu vien tūristu un dabas mīli. Ūdens, viļņi un plašumi visapkārt. Tas ir jāredz ik katram. Tas ir jāpiedzīvo ik katram.

“Annency” ezers, Francijas rietumu daļā

Tīrais un gaiši zilais ūdens “Annency” ezerā padara šo vietu tuvu ik katram dabas mīļiem. Termālie ūdeņi ir viens no vērtīgākajiem dabas resursiem šajā Francijas daļā, jo ne velti tieši “Annency” pilsētā, kura atrodas turpat netālu no ezera, atrodami vairāki SPA centri, ar masāžām un citām dažādām procedūrām.

Lavandu lauki provincēs, Francijas dienvidu daļā

Pat no putna lidojuma, jūs varat ieraudzīt violetus palagus jeb lavandu laukus, stiepjamies vairāku kilometru garumā. Vislabākais laiks, lai vērotu šos augus pašā plaukumā, būs laika posmā no Jūnija līdz Augustam. Tad šie ziedi vēl netiek novākti un to ziedēšanas periods ir pašā skaistākajā periodā. Paši francūži šo lavandu ziedēšanas laiku nosaukuši par “Zilo zeltu”. Ja kādam rodas jautājumi, kur īsti izmanto šos lavandas ziedus – kosmētikā un skaistumkopšanā, no lavandu ziediem ražo ziepes, lavandu medu, kā arī saldo ēdienu sorbets.

“The Laire valley”, Francijas centrālajā daļā

Stiepjoties teju 300 kilometrus, “The Laire” ieleja ieskauj Loras upi un dažādus pilsētu apgabalus. Vēljovairāk, šī ieleja kalpo par mājvietu vairākām vēsturiskām pilīm un Francijas ievērojamākajiem vīna laukiem.

“Var and Aples de Haute” province, Francijas dienviddaļā

Peldot vai airējot, burājot vai kuģojot, “Aples de Haute” katru gadu piesaista nevienu vien tūristu. Augstas un krāšņas klintis, kuras ieskauj “Gorges du Verdon” upi, stiepjas vairāku kilometru garumā. Un ne velti, šī vieta tiek uzskatīta par vienu no krāšņākajiem tūrisma objektiem Eiropā.

Bordeaux, Girone, Francijas dienvidrietumu daļā

Ceļojumu portāls “Lonely Planet” iecēla Bordeaux pilsētu godpilnajā 1.vietā, kā pilsētu, kura noteikti jāapmeklē 2017.gadā. Kādreiz šo pilsētu dēvēja par guļošo skaistuli, jo pilsētas šarms slēpjas mierīgajā un klusajā pilsētas dzīvē. Vēljovairākk, skaisto skatu un pieredzi papildināja lieliski arhitektūras darbi, parki un senās celtnes, kuras atrodas pilsētas centrā. Katru gadu tūristu un apmeklētāju skaits, pilsētā Bordeaux kļūst arvien lielāks un lielāks, pārspējot iepriekšējo gadu rekordus.

Francijas simbols Eifeļa tornis – cik daudz par to zini tu?

Pieminot vārdu “Francija”, visi kā viens, bez izņēmuma, vienu no lietām, kuru iedomājas, ir Eifeļa tornis. Un kā nu ne – šis, pirms 130.gadiem atklātais tornis ir iemantojis ne tikai pašu francūžu sirdis, bet arī tūristu, no visas pasaules. Katrai valstij ir savs simbols, zīmols, un par Franciju var teikt – jā, tas ir Eifeļa tornis.

Un kā nu ne – katru gadu teju 10.miljonu cilvēku apmeklē Eifeļa torni. Viens ir apskatīt un uzņemt skaistus foto pie šīs celtnes, taču otrs, zināt būtiskus faktus par tā tapšanas procesu un nozīmi. Tad nu, lai nedaudz izglītotos un uzzinātu ko jaunu, piedāvājam jums pāris interesantus faktus par Eifeļa torni un tā tapšanas procesu.

Pasaules augstākā celtne

Vai Tu zināji, ka līdz 1930.gadam Eifeļa tornis bija augstākā, mākslīgi radītā celtne pasaulē? Tieši tā! Kad torņa būve tika pabeigta, 1889.gadā, tas gozējās slavas saulītē un iemantoja augstākās celtnes titulu 41.gadu. Kura gan celtne varēja gāzt no troņa, šo Parīzes simbolu? Protams, kuri gan citi, ja ne amerikāņi, un viņu “Chrysler” celtais debesskrāpis Ņujorkā, 1930.gadā.

Garums un svars

Ja jau runājam un pieminam Eifeļa torni, tad būtiski būtu pieminēt tā parametrus. Francijas simbols stiepjas 325.metru augstumā un tā konstrukcija sver aptuveni 10100 tonnas.

Ceļš augšup

Sportiskākie no tūristiem, protams, izmanto kāpnes, lai nokļūtu skatu tornī, no kura iemūžināt elpu aizraujošas bildes, kā ar sevi, tā ar pašu Parīzi. Ja arī jūs būsiet nolēmis neizmantot liftu, bet gan kāpnes, tad derētu zināt, ka, lai nokļūtu Eifeļa torņa augšā, būs nepieciešams veikt 1665.pakāpienus. Taču, ja šis neskan tik vilinoši un tomēr vēlaties izmantot liftu, tad jāpiemin interesants fakts – Eifeļa torņa lifts, gadā vidēji veic 103000 kilometrus. Iespaidīgi, vai ne?

Torņa arhitekts

Ja jums radās jautājums, kā tornis ieguva savu nosaukumu, tad izskaidrojums ir pavisam vienkāršs. Vīrs, vārdā Gustavs Eifelis bija šī torņa ne vien arhitekts, bet arī inženieris.

Torņa pārkrāsošana

Saprotams, ka nepietiek ar to vien, ka uzbūvē celtni. Kādam par to ir arī jārūpējas un jāuztur. Nākamais interesantais fakts gan ir daudz figurējis internetā, taču bieži vien tiek pausta maldīga informācija.

Šo 10100 tonnas smago celtni pārkrāso un renovē ik pēc 7 gadiem. Pārkrāsošanas procesā, lai uzturētu torni vizuāli skaistu, tiek izmantots aptuveni 60 tonnas krāsas.

Apgaismojums

Teju katrs no mums ir redzējis Eifeļa torni naktī. Nav svarīgi vai dzīvē vai bildēs, taču daudzās gaismas un spilgtais apgaismojums izceļ šo Francijas simbolu. Ja jums būtu jāuzmin – cik daudz spuldzīšu izgaismo Eifeļa torni? Kādu skaitli jūs minētu? Tūkstotis? Pieci tūkstoši? Ne viena ne otra atbilde nav tuvu patiesībai.

Tad nu, lai izceltu un izgaismotu Eifeļa torni, katru nakti tiek iedegtas aptuveni 20000 spuldzīšu.

Gala vārds

Pirms dodaties apmeklēt kādu valsti vai vietu, būtu svarīgi zināt vismaz pāris faktus par to. Tas jums ļaus labāk izprast celtnes vai vietas būtību, kā arī aizdomāties par tā būvēšanas procesu. Protams, nav nepieciešams zināt konkrētus gadskaitļus, taču pāris lietām gan ir jābūt jūsu zinību bagāžā, pirms apmeklējot konkrētu vietu.

Vietas, kuras noteikti jāapmeklē, dodoties uz Franciju

Kā jau visiem zināms, Francija, it īpaši tās galvaspilsēta Parīze, ne katram ceļotājam ir pa kabatai. Sākot no dārgām viesnīcām un transporta izdevumiem, visbeidzot ar dārgām maltītēm un apģērbiem. Taču tas nebūt nenozīmē, ka bez naudas Francijā tūristiem nav ko meklēt. Tieši otrādi – ir daudz dažādu pasākumu un vietu, kuras var apmeklēt bez maksas un iegūt neaizmirstamu pieredzi.

Tad nu, lai ilgāk nevilktu garumā, piedāvājam jums rakstu ar vietām, kuras noteikti būtu jāapmeklē, atrodoties Parīzē. Tad nu, sāksim!

Kafija ar kruasāniem

Protams, agra celšanās no rītiem nešķiet tik vilinoša, taču, ja vēlaties sajust patieso francūžu rosības auru, tad rīts ir perfektais laiks, lai dotos agrās brokastīs. Izejot pilsētā, kura tikai vēl atmostas un atkopjas pēc vētrainais nakts dzīves, jūs redzēsiet jaunus un vecus, skraidām ar slotām, cigaretēm un kafijas tasītēm. Kaut kur pa rokai arī būs paķēries kāds kruasāns un šokolādes kēksiņš.

Parīzē, senākajā pilsētas laukumā “Des Vosges” atrodas kāda necila, taču ievērības cienīga kafejnīca, vārdā “Hugo”. Izvēlieties sev gardu kafiju un pāris kruasānus. Ieņemiet labāko galdiņu, ar skatu uz ielu un ļaujieties Parīzes šarmam. Ne velti saka, ka kafijas aromāts un svaigi izcepto kruasānu smarža ir viens no veidiem, kā iepazīt un izdzīvot Francijas kultūru.

St.Martin kanāls

Mazais, taču tūristu iecienītais St.Martin kanāls atrodas netālu no “Gard du Nord” stacijas Parīzē. Kā liecina fotogrāfijas un cilvēku atsauksmes, rudens ir perfektais gadalaiks, kad apskatīt šo kluso kanālu Parīzes sirdī.

Ieteikums, pasauciet draugus, iegādājaties kādu gardu vīnu, sieru un dodieties uz St.Martin kanālu. Paši francūži ir iecienījuši šo vietu un vakarā dodas tur ar saviem draugiem un ģimenēm, lai atpūstos un vienkārši pavadītu laiku.

Tajā pat laikā, apkārt būs dzirdami jauniešu smiekli, ielas muzikanti un arī dažādi dzejnieki, skaitot savus garadarbus. Un nebūt nav nepieciešami vairāki simti eiro, lai izbaudītu Francijas burvību. Vai tā būtu maltīte svaigā gaisā vai grāmatas lasīšana turpat parkā – Parīzē ir ļoti daudz vietu, kuras radītas tieši šādai atpūtai.

Muzeji

Ar muzejiem gan, Francijā, it īpaši Parīzē, ir tā kā ir. Ar to domājot – bez stundām ilgām stāvēšanām rindā neiztikt. Kamēr Francijas valdība risina šo problēmu, kā lielākam cilvēku skaitam dot iespēju apskatīt skaistos un senos muzejus, variet sev apsolīt – vismaz garām Luvras muzejam gan ir jāpaiet. Savā ceļojumā ziedojiet vienu dienu muzeju apmeklēšanai.

Neskaitot Luvras muzeju, Parīzē atrodami arī daudzi citi iespaidīgi muzeji. Katrs no tiem ietur savu tematiku, tāpēc itin viegli pārslēgties no senās mākslas un gleznas baudīšanas, līdz pat erotiskajiem muzejiem un maģijas iepazīšanai.

Secinājumi

Francija, it īpaši Parīze, piedāvā daudz dažādu iespēju. Pat, ja finanses nav tik lielas, ir iespējams iepazīt franču kultūru un apskatīt nozīmīgas un vēsturiskas vietas. Galvenais, ir saplānot savas ceļojuma dienas un izmeklēt izdevīgākos no piedāvājumiem. Nevajadzētu aprobežoties ar domu, ka tikai maksas apskates objekti ir apskates vērti. Tie paši parki, mazās kafejnīcas un muzeju teritorijas – tas viss ir bez maksas un lielisks veids, kā izdzīvot Francijas kultūras burvību.