Maldīgie priekšstati par francūžiem – taisnība vai meli?

Jau teju pēc mēneša, 14.jūlijā Francija svinēs Bastīlijas ieņemšanas dienu. Tiem, kuriem šis fakts neizteic neko – šī diena simbolizē Francijas tautas nacionālo atmodu. Daudz un dažādu faktu ir zināmi par Franciju un tās iedzīvotājiem. Siers, romantika un vīns ir pirmās trīs lietas, ko cilvēki visbiežāk piemin, atbildot uz jautājumu “Kas tev asociējas ar franciju?”.

Lai Francijas atmodas svētki izvērstos vēl krāšņāki, kopā ar portālu kviklantop.com esam jums sagatavojuši pāris aplamus faktus par Franciju un tās iedzīvotājiem. Tad nu, sāksim!

Francūžiem “nerūp” vai partneris ir uzticīgs vai nē

Protams, jebkurā demokrātiskā un loģiski domājoša valstī, ārlaulības sakari un krāpšanas tiek uzskatītas par nepieņemamām lietām. Kāds pētījums, kurš veikts 2015.gadā starp vairāk kā 40 pasaules valstīm liecina, ka aptuveni 45% francūžu neuzticību pret partneri neuzskata par grēku. Katrs ceturtais uzskata, ka šis jautājums ir katra paša ziņā, taču 12% no aptaujātajiem šķiet, ka krāpšana un ārlaulības sakari ir tik tiešām morāli pieņemami.

Francūži mīl atpūsties. Un pat ļoti bieži

Kā oficiālā statistika liecina, Francijā vidēji cilvēks strādā 1470 stundas gadā, kas salīdzinot uz citu valstu fona, ir ļoti maz. Salīdzināšanai, Amerikas Savienotajās Valstīs, cilvēks gadā vidēji nostrādā aptuveni 1790 stundas, Igaunijā 1889 stundas. Diemžēl, šajā pētījumā netika iekļauta Latvijas valsts, tāpēc salīdzināšanai nevaram minēt, cik tad vidēji pie mums cilvēks nostrādā gada laikā. Taču skaidrs ir viens – šis skaitlis būtu krietni vien liekāks kā Igaunijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Ja jau pieminējām darbu – Francija tiek uzskatīta par vienu no visizdevīgākajām valstīm labklājības un atvaļinājumu ziņā. Piemēram, vienam cilvēkam vidēji tiek apmaksātas 30 atvaļinājuma dienas, tajā pat laikā, Eiropas Savienībā vidējais rādītājs ir 20 dienas. Vēl jo vairāk, francūži saņem teju par 50% lielāku atvaļinājuma kompensāciju, salīdzinot ar citām pasaules valstīm.

Bez alkohola – nu nekādi

Nav nekāds noslēpums – alkohols ir daļa no franču ikdienas dzīves. Pretēji šim stereotipam, Francijas iedzīvotāji tiek uzskatīti par otriem tolerantākajiem pilsoņiem aiz kanādiešiem. Un šeit atkal vērts pieminēt pētījumu – konstatēts, ka 55% francūžu piekrīt apgalvojumam, ka alkohola lietošana nebūt nav nosodāma un slikta veselībai. Turpretī 20% no iedzīvotājiem uzskata, ka alkohola lietošana tik tiešām ir nepieņemama un slikta veselībai. Salīdzināšanai – tikai 6% no visiem iedzīvotājiem Anglijas Karalistē uzskata, ka alkohols ir slikts.

Francija nav iedomājama bez vīna

Francija tik tiešām nav iedomājam bez vīna un tā dzeršanas, taču uzskatīt, ka francūži būtu lielākie vīna dzērāji, būtu pavisam aplami. Kā liecina International Organization of Vine veiktais pētījums (lån 15000 trods rki), francūži 2015.gadā izdzēruši teju 3 miljardus litru vīna. Protams, viss ir atkarīgs no iedzīvotāju skaita konkrētajā teritorijā, taču salīdzinājumam varam pieminēt, ka tajā pat gadā, amerikāņi izdzēruši teju 3,2 miljardus litru vīna.

Cits skats uz šo statistiku paveras, skatoties uz vīna patēriņu uz vienu cilvēku. Šeit nu gan, francūži ir topa augšgalā. Teju viens francūzis gada laikā izdzer līdz pat 55 litriem vīna, tajā pat laikā viens amerikānis, tikai 10 litrus.

Secinājumi

Vēlēsim Francijai skaistus un neaizmirstamus svētkus. Lai gardais vīns savienojumā ar sieru un vakara romantiku saliedē cilvēkus.