Kas Francijai ir tāds, kas nav citiem jeb kur slēpjas tās šarms?

Nenoliegsim – Francija ir un būs viena no tūristu, pat ja ne visiecienītākā Eiropas valsts. Taču kas Francijai ir tāds kas nav citām Eiropas valstīm? Protams, to grūti ir nodefinēt un grūti atbildēt. Taču, kā skaitļi mums saka, kā 2016.gadā, tā arī 2017.gadā Francija ir populārākais tūristu galapunkts (сравнение). Bet kas tad īsti ir tas, kas pievelk un valdzina tūristus doties uz šo vietu? Vai viens pats Eifeļa tornis ir tas, ko cilvēki vismaz reizi dzīvē sapņo aptaustīt un redzēt ar savām acīm? Iespējams.

Kā liecina travelnews apkopotā informācija, 2016.gadā Franciju apmeklēja teju 77.miljonu tūristu. Līdzīgi skaitļi, kā arī lielāki ir sekojuši visus iepriekšējos gadus. Ja varam ticēt statistikai un datiem, tad uz vienu Francijas pilsoni ieceļo viens tūrists.

Saprotami, ka mērenais gaisa klimats un skaistās Vidusjūras pludmales vilina nevienu vien tūristu. Un varam teikt, ka viena no Francijas tūrisma veiksmes atslēgām ir konstantais piedāvājumu klāsts. No vasaras atpūtas pie Atlantijas okeāna un Vidusjūras līdz pat slēpošanai Alpos ziemā. Lai arī kāds būtu gadalaiks, tūristiem Francijā vienmēr būs plašs iespēju un aktivitāšu klāsts.

Francijā atrodas 22 administratīvie reģioni un katrs no tiem piedāvā vienreizējas un īpašas atpūtas iespējas. Un nebūt nav tā, ka reģioni savā starpā cīnītos. Tieši otrādi – tūrisma pakalpojumu sniedzēji sadarbojas savā starpā un palīdz viens otram. Protams, arī sakārtotā un attīstītā ekonomika spēlē lielu lomu un padara tūrisma sektoru vienu no pelnošākajiem sektoriem Francijā.

Domāju, katrs no mums reiz ir dzirdējis teicienu “Redzēt Parīzi un tad mirt”. Ar to domājot, apskatot un izstaigājot Parīzi, cilvēks ir redzējis un ieguvis pietiekami, lai varētu doties aizsaulē. Un kā nu ne – neskaitāmās vērtības Francijas galvaspilsētas sirdī arī ir galvenie iemesli, kāpēc tūristi dodas tieši uz Franciju, Parīzi. Tādas vietas kā Eifeļa tornis, Triumfa arka, Parīzes Dievmātes katedrāle un slavenais Luvras muzejs, vilina vēstures un kultūras pazinējus, un entuziastus ne vienu, bet pat vairākas reizes atgriezties Parīzē.

Ne tikai kultūra, bet arī sports ir tas, kas piesaista tūristus no visas pasaules. Kā skaļākos pasākumus un sporta notikumus Francijā varam minēt slaveno velobraucienu “Tour de France”. Nīcas un Kannu filmu festivāls katru gadu piesaista simtiem slavenu Holivudas un citu valstu aktierus. Uz vienu nedēļu, pasaules kino-entuziastu acis ir pievērstas tieši šiem festivāliem.

Paši Francūži mīl un ciena savu valodu, kam, saprotams, tā arī būtu jābūt. Ir svarīgi zināt, ka jābūt pateicīgiem, ja francūzis ar jums sarunājas angļu vai kādā citā valodā. Dodoties ārpus lielajām pilsētām un apskatos mazākos lauku un piepilsētu ciematus, var gadīties, ka jums nāksies izmēģināt savus spēkus franču mēlē. Tādas frāzes kā “Bonjour”, “Merci” un “Pardon” ir pamatu pamats, dodoties uz Franciju. Šīs īsās, taču svarīgās frāzes jums noderēs kā uz ielas, tā veikalos un kafejnīcās.

Gala vārds

Francija piedāvā nevienu vien elpu aizraujošu piedzīvojumu. Un nav svarīgi, kurā gadalaikā jūs apmeklējat to. Grūtākais ir saprast savas vēlmes un izvēlēties, no plašā piedāvājumu klāsta, ko tieši jūs vēlaties. Jo visu apskatīt nebūs iespējams un tam būs nepieciešami vairāki mēneši.

Ieteikums – izbaudīt no visa pa drusciņai. Sākot ar Parīzes šarmu un muzejiem, līdz lauku ciematiņiem un kalnu ielejām. Lai patīkams ceļojums!

Vairāk informācijas iespējams atrast www.fixdengi.com.