Franču valoda – daudz kas vairāk par mīlestības valodu

Kuru gan neapbur daiļā un skanīgā franču valoda? Teju katras meitenes sejā parādās smaids, to izdzirdot. Gribētāju ir vairāk kā vajag, kuri vēlas iemācīties šo valodu, taču fakts ir viens – franču valoda ir sarežģīta un ne katram ir lemts to iemācīties.

Cilvēki, kuriem valodas itin raiti padodas, nebūs nekādu problēmu. Tie, kuriem ar valodām ir tā pašvakāk, kursi un franču valodas stundas izmaksās vairākus simtus eiro. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, par nieka pāris eiro jūs varat iegādāties dažādas valodu aplikācijas, kuras jums palīdzēs apgūt konkrēto valodu, mājas apstākļos.

Lai motivētu jūs tomēr pievērsties franču valodai un kaut nedaudz to apgūt, izlēmām izveidot rakstu ar interesantiem un nezināmiem faktiem par pašu valodu. Cik sena tā ir? Kā tā ir cēlusies? Cik cilvēku pasaulē prot un spēj runāt franču mēlē? Turpiniet lasīt un jūs uzzināsiet…

– Franču valoda ir otra populārākā valoda Eiropā, pēc oficiālā statusa. Taču iemesls, kāpēc Franču valoda ir tik populāra, nav tikai dēļ tās skanīguma. Tāpat kā angļu valoda, arī franču valoda tiek mācīta teju gandrīz katrā pasaules valstī. Kā liecina statistika, katru gadu teju 100 miljonu studentu uzsāk mācības franču valodā, ko nodrošina ap 2.miljoniem pasniedzēju.

– Pilsēta Kinshasa, kura atrodas Kongo Demokrātiskajā Republikā, ir otra lielākā pilsēta pasaulē, kurā tiek lietota franču valoda. Saprotams, ka pirmajā vietā ir Parīze. Topa trešo vietu ieņem Montreāla, bet topa ceturto vietu – Brisele.

– Pateicoties franču valodas skanīgumam un cilvēku simpātijām, mūsdienās arvien vairāk filmas tiek veidotas tieši šajā mēlē. Kā liecina statistika, katru gadu tiek uzņemtas vairāk kā 500 filmas franču valodā. Būtiski būtu pieminēt – arvien lielāks skaits šo filmu pārspēj pat karstākos un slavenākos Holivudas grāvējus.

– Kopš 1945.gada, kad beidzās Otrais pasaules karš, cilvēku skaits, kuri prot runāt franču valodā, ir teju četrkāršojies. Viens no iemesliem ir vecās iekarotās kolonijas, kuras pēc to atbrīvošanas, tomēr paturējušas franču valodu kā savu ikdienas un oficiālo valodu. Valdības pārvalde, izglītība un zinātne bijušajās Francijas kolonijās noris tieši viņu valodā.

– Franču valoda kļūst arvien populārāka biznesa vide. Nu, ne tikai Eiropas Savienībā, bet arī Apvienoto Nāciju Organizācijā un citās starptautiskās organizācijās, blakus angļu valodai, lieto arī franču valodu. Tāpēc tiem, kuri savu nākotni vēlas saistīt biznesa vidē, īstais laiks būtu domāt par franču valodas apguvi.

Gala vārds

Viens ir skaidrs – franču valoda ir un būs starp populārākajām valodām pasaulē. Un ne tikai tās skanīguma dēļ. Kā redzam, arvien populārāka tā kļūst arī biznesa vidē. Un ne velti ir teiciens “Valoda ir visu zināšanu māte”. Apgūstot valodas, jums paveras pavisam citas iespējas, ne tikai komunikācijai, bet arī darba un biznesa videi.