Francija – un ko zini tu par šo valsti?

Kas ir pirmās lietas, kuras jums ienāk prātā, izdzirdot vārdu “Francija”? Vīns? Sievietes? Luvra? Eifeļa tornis? Šis, protams, ir tikai dažas no lietām, kuras pirmās ienāk prātā un asociējas, izdzirdot vārdu “Francija”. Nav noslēpums, ka tieši Parīze, Francijas galvaspilsēta, ir viens no tūristu populārākajiem un iecienītākajiem galamērķiem. Mīlestības pilsēta, parki, mākslas muzeji un kultūra – nevar nepiekrist, ka Francijai ir savs šarms.

Aizmāršīgākajiem ceļotājiem atgādināsim, ka vasara ir teju sākusies un lidošanas biļešu un viesnīcu bums rit pilnā sparā, tāpēc nereti rodas nepieciešamība arī pēc mini creditos al instante. Tie, kuri vēl nav izvēlējušies savus galamērķus, iesakām izvērtēt Franciju kā iespējamo variantu. Taču tie, kuri jau ir izdarījuši savu izvēli par labu Francijai, iesakām jums turpināt lasīt šo rakstu, lai uzzinātu nedzirdētus un maz zināmus faktus par Franciju. Tad nu, sāksim!

Apmeklētības rekords

Francija un Spānija ir Eiropas tūristu rekordisti, par to nav šaubu. Teju katru gadu abas valstis cīnās plecu pie pleca, lai pievilinātu jaunus tūristu un pārspētu dažādus rekordus. Tā, piemēram, Francija 2016.gadā ir uzņēmusi 85.miljonus ārzemju tūristu. Iespaidīgi, vai ne?

Pasaules vara

Tiem, kuri ar vēsturi ir uz “jūs”, varam pačukstēt, ka Francija dažādos laika periodos ir piedalījusies un spēlējusi lielu lomu valstu un salu kolonizācijā. Vienu brīdi Francijas impērija bija izveidojusies tik spēcīga, ka tās kontrolē atradās aptuveni 10% no visas pasaules teritorijas.

Francūži citos kontinentos

Tas, ka tautas brāļi izbrauc un dodas kur nu kurais, piedzīvo teju katra valsts. Arī mums, Latviešiem, teju 500,000 dzīvo un atrodas ārpus Latvijas robežām. Lielākām valstīm, saprotams, šie skaitļi ir krietni vien iespaidīgāki. Tā, piemēram, ārpus Polijas teritorijas dzīvo aptuveni 20 miljonu poļu. Precīzi skaitļi gan nav zināmi un atrodami, taču ievērības cienīgs fakts – Āfrikas teritorijā mūsdienās dzīvo teju tikpat franču valodā runājošu cilvēku, kā pašā Francijas teritorijā. Gribiet ticiet, gribiet – neticiet.

Napoleons Bonaparts

Tikai retais nav dzirdējis tādu pasaulē ievērojamu un zināmu cilvēku kā Francijas karavadonis, bezbailīgais Napoleons Bonaparts. Kā vēstures avoti liecina, Napoleons Bonaparts bija visnotaļ maza auguma. Starp vēsturniekiem valda daudz dažādu viedokļu par to, vai patiešām skarbais Francijas karavadonis bija tik mazs un necils savā augumā, kā par to raksta un stāsta senie avoti. Bet nu, pavisam nesen, kāda Franču vēsturnieku grupa, sīkāk izpētot faktus un informāciju par gadsimtu, kurā Napoleons dzīvoja, ir izdarījuši secinājumus, ka ambiciozais karavadonis nemaz nav bijis tik mazs, kā par to stāsta.

Napoleona patiesais augums esot bijis aptuveni 170 cm. Jā, mūsdienās tas var šķist maz, taču svarīgs ir fakts, ka 170 cm tā laika Francijā bija krietni virs vidējā rādītāja. Vēl jo vairāk, esot 170 cm garam un stāvot blakus milzīgam un spēcīgam karaspēkam, teju katrs no mums izskatītos pēc maza, maza cilvēciņa.

Secinājumi

Sabiedrībā vienmēr valdīs stereotipi un klišejiski uzskati par kādu valsti. Vai tā būtu Latvija, Francija vai kāda cita Eiropas vai Pasaules valsts. Un vislabākais veids, kā pārliecināties par šiem stereotipiem un lauzt tos, ir pašam doties uz konkrēto teritoriju un izpētīt, kāda tad ir turienes patiesā kultūra un cilvēki.