Cik daudz tu zini par Franciju?

Jo populārāka un skaļāka valsts, jo vairāk stereotipu par to. Arī mūsu mazajai Latvijai, ārzemnieku acīs ir izveidojušies maldīgi, bet arī patiesi stereotipi par to, kādi tad iedzīvotāji un dzīve ir, mūsu mazajā Latvijā.

Neilgi, pirms kāda laika, publicējām nelielu rakstu ar interesantiem un maz zināmie faktiem par Franciju. Tā kā raksts ieguva lielu atsaucību un cilvēkiem tas šķita interesants, jauno un nezināmo faktu dēļ, tad ilgi nedomājot, centāmies uzmeklēt jaunus un vēl nedzirdētus faktus par Franciju un tās iedzīvotājiem.

Cerams, ka arī šie fakti un informācija jums būs šķitīs interesanti un nebūs vēl dzirdēti. Tad nu, sāksim!

Otrais Pasaules karš

Vēstures zinātāji atcerēsies, kā Hitlers ar savu karaspēku iesoļoja Francijas teritorijā, precīzāk – Parīzē. Saprotams, ka pašiem francūžiem tas nebija nekāds pārsteigums, ka Vācu karaspēks tuvojas un pilsētu nepieciešams evakuēt. Protams, ka uzmanības centrā bija Francijas simbols – Eifeļa tornis.

Pametot Parīzes teritoriju, francūži iznīcināja Eifeļa torņa liftus. Kāpēc šāds lēmums? Pirmkārt, francūži baidījās, ka Hitlers vēlēsies iekaroto Parīzi pasludināt par savu un izkārt Nacistu karogus virs Eifeļa torni. Otrkārt, francūži tik ļoti nicināja nacistus un Hitleru, ka vēlējas, lai vācu līderis izmantotu Eifeļa torņa kāpnes nevis liftu, lai nonāktu pašā torņa augšā.

Eifeļa tornim atrodoties fonā, arī ir tapusi slavenā Hitlera bilde, ieejot Parīzē. Tomēr pašā tornī, nacistu līderis, gan nav kāpis.

Kartupeļu aizliegums

Mēs, latvieši, bez kartupeļiem nevarētu iztēloties savas maltītes, vai ne? Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc ārzemnieki latviešus uzskata par kartupeļu nāciju. Tiek uzskatīts, ka Latvijā kartupeļi tiek ēsti kā brokastīs un pusdienās, tā arī vakariņās. Sava taisnība tajā ir, taču mēs ļoti labi zinām, cik neveselīgi un apnicīgi būtu ēst vienu un to pašu ēdienu.

Runājot par francūžiem, laika posmā no 1748.gada līdz 1775.gadam Francijā kartupeļi bija atzīti par nelegālu un aizliegtu produktu. Iemesls šādam lēmumam bija pavisam vienkāršs – Francijas parlaments uzskatīja, ka tieši ar caur kartupeļiem izplatās tik nepatīkamā slimība lepra, kas bija pārņēmusi teju visu Francijas teritoriju.

Aizliegums valkāt bikses

Parīze, tāpat kā Milāna, asociējas ar stilu un modi. Tad nu, interesants un maz zināms fakts ir tāds, ka teju 200 gadus, sievietēm Parīzē bija aizliegts valkāt bikses, atrodoties uz ielas. Protams, tas bija katra paša ziņā, kas tiek valkāts mājās, taču uz ielas, nevarēja sastapt nevienu sievieti ar biksēm.

Medaļas kuplajām un gādīgajām ģimenēm

Vēl joprojām, arī mūsdienās, Francijas valdība kuplām un gādīgām ģimenēm pasniedz speciālas medaļas. Kā jau visiem ir zināms, Francijā dzīvo ļoti daudz ārzemnieku un pašu francūžu katru gadu paliek arvien mazāk un mazāk. Tādēļ, respektējot un cienot ģimenes ar senām saknēm, Francijas valdība katru gadu godā un apdāvina ģimenes, kurās ir vairāk par 5 bērniem.

Gala vārds

Ceram, ka arī šie fakti par Franciju jums bija nedzirdēti arī jūs uzzinājāt ko jaunu. Francija pavisam noteikti ir valsts, kuru apmeklēt vismaz vienu reizi savā mūžā. Naudas ziņā, ne katrs var atļauties dārgās viesnīcas un lidojumus, taču muzeji, apskates objekti un pati kultūra, kas valda ielās – tas viss ir tā vērts.